Test Sapphire RX 460 NITRO 4GB – Czyżby zmiana w niskim segmencie?

Intro

RX 460 jest kartą skierowaną głównie do osób grających w tytuły e-sportowe takie jak: League of Legends, Counter-Strike i Dota, jednak nadaje się ona w mniejszym lub większym stopniu również do bardziej wymagających gier. Ostatnimi czasy głównym reprezentantem AMD w tym segmencie jest R7 370, czyli wiecznie żywy Radeon HD 7850. Jest to dosyć wiekowa konstrukcja, która na pewno zasługuje na swoistą emeryturę. Czy jednak RX 460 to na pewno godny następca legendy?  Popatrzmy jak wygląda jego specyfikacja na tle konkurencji:

tabela

Czy karta czerwonych ma jakiekolwiek szanse z układami konkurencji? W porównaniu do GTX’a 1050 i 1050 Ti, które niedawno miały swoją premierę 460 zdążyła się już rozgościć na rynku i trafiła pewnie do wielu komputerów graczy.  Dodatkowo AMD zapowiedziało również obniżenie cen 460 i 470 tak by te były bardziej konkurencyjne w stosunku do małych Pascali.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij