Test SSD Transcend SSD370S 512GB

Wprowadzenie

Do faktu, że SSD jest komponentem którego ważności nie można ignorować, np. po naszych artykułach – chyba już nie trzeba przekonywać.  Responsywność systemu, czas wgrywania się aplikacji – to po zmianie z tradycyjnego dysku twardego, robi wrażenie. Transcend udostępnił do testów model SSD 370S o pojemności 512 GB. Jeśli jesteście ciekawi co jest wart – zapraszam na kolejne podstrony.

Na stronie producenta  można znaleźć kluczowe informacje o serii. Oferowana jest ona w szerokim zakresie pojemności (każdy powinien znaleźć coś dla siebie).

rc-ssd370-feature-011

Użyte pamięci (synchroniczne) są typu MLC (zaleta, ponieważ są trwalsze niż coraz powszechniejsze TLC). Gwarancja na produkt to 3 lata. Informacja dla estetów – wersja w plastikowej osłonie to 370 (waga 55 g), w aluminiowej – 370S (waga 63 g).
Dla udostępnionej, 512 GB odsłony – Transcend podaje odczyt z testu ATTO na poziomie 560 MB/s, natomiast zapis – 460 MB/s. Dla CrystalDiskMark jest to 300/300 MB/s. Ilość IOPS to natomiast 75000.


Dysk ukryty jest we wnętrzu biało-czerwonego opakowania (w projektowaniu pudełka na pewno brał udział jakiś Polak 😉 ).
Z przodu znajdują się podstawowe informacje o produkcie.

transcend3

Z tyłu natomiast bardziej szczegółowe (aczkolwiek nic ponad to co napisałem na początku podstrony).

transcend4
We wnętrzu dużo „makulatury”, śrubki do przykręcenia dysku oraz tacka do montażu w zatoce 3.5″. Tak więc wszystko – raczej standardowo.

transcend9

Sam dysk ma 7 mm grubości i posiada obudowę z aluminium. Całość prezentuje się schludnie i estetycznie (aczkolwiek i tak to jest mało istotne po włożeniu do obudowy).

transcend5

transcend6

Wstęp i prezentacja produktu za nami, pora więc przejść do tego co „tygryski” lubią najbardziej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij