Test tanich kart graficznych 500-700 PLN

Wprowadzenie

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o GeForce GTX 1080 – nowym królu wydajności w segmencie kart graficznych z pojedynczym rdzeniem, lecz teraz popatrzmy na tą sprawę realnie. Ilu z nas może pozwolić sobie na zakup karty za ponad 3000 złotych? Za tę kwotę można złożyć już całkiem wydajny zestaw komputerowy. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami, co oferujemy w Polecanych zestawach komputerowych. Nie będzie to może konfiguracja pozwalająca na rozgrywkę w rozdzielczości 4K, ale nadal spisująca się całkiem nieźle w nowych tytułach. Jednak dziś nie o tym, teraz porozmawiamy o grafikach, które nie nadwyrężają naszego budżetu w tak wielkim stopniu, a mianowicie o kartach z niskiej półki cenowej. To modele GeForce GTX 750 Ti, GTX 950 i rodzynek w postaci Radeona R7 370. Który z nich okaże się najlepszy? Przekonajcie się.

Screenshot 2016-06-17 19-06-10

 • Przemysław Słotwiński

  autor zapomniał o radeonach rx 460 i 470, które wymiotą w niskich segmentach, w związku z tym polecanie którejkolwiek z przetestowanych powyżej kart, to absurd i barbarzyństwo

  • Kuba Naczyński

   Ja za to uważam, ze idiotyzmem jest pisanie że karty wymiątą skoro jeszcze nawet nie wyszły, suche benchmarki to nie wszystko, więc takie konkluzje zachowałbym dla siebie.

   • Przemysław Słotwiński

    dlaczego zakładasz że opieram się tylko na benchmarkach? obowiązuje NDA więc dalszej polemiki nie podejmę ;]

  • K4MIL

   Nie zapomniałem 🙂 Przecież jest napisane: „Sytuację tę może zmienić nadchodząca generacja kart AMD o nazwie Polaris.” A RX 380 został tutaj przytoczony jako przykład.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij