Test Zotac GTX 1080 AMP! Extreme – Pascal dla wymagających!

Intro

Za oknem prawdziwa zima. Pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza i nie zachęca do wychodzenia na dwór. Temperatury coraz bliższe zera stopni, a dni coraz krótsze. Jest to idealny czas, żeby zaparzyć sobie gorącej herbatki, zasiąść za komputerem i poogrywać kilka zapomnianych tytułów.  Jednak w przerwie między rozgrywką, zapraszamy Was do zerknięcia na naszą recenzję karty graficznej – GeForce GTX 1080 od firmy Zotac. Co to za rozrywka, kiedy sprzęt nie pozwala nam się cieszyć pełnią możliwości naszego ulubionego tytułu? Przyszła pora by sprawdzić jak z nowymi tytułami radzi sobie obecnie najmocniejsza konsumencka karta graficzna na rynku!

Pomimo, że karta swoją premierę miała już jakiś czas temu, to właśnie teraz do naszych rąk trafił pierwszy model do testów. Firma Zotac zaopatrzyła nas w najwydajniejszą kartę graficzną w swojej ofercie, model AMP Extreme, który jest zarazem jedną z najmocniejszych 1080-tek dostępnych na  rynku.

1080

W ramach informacji, GeForce GTX 1080 jest oparty na rdzeniu GP104 w rewizji A1, dysponuje on liczbą 2560 rdzeni CUDA z 160 jednostkami teksturującymi i 64 rasteryzującymi. Pomimo, że specyfikacja odstaje od tej poprzednika, to jest to karta o wiele większej mocy obliczeniowej od 980 Ti. Wszystko to za sprawą zastosowanych technologii takich jak GPU Boost 3.0, lepszej obsługi obliczeń asynchronicznych, a także za sprawą o wiele wyższych taktowań rdzenia oraz pamięci.

  • Alehandro

    Według mnie, brakuje porównania z innymi 1080 w testach.

    • Konrad Wojda

      Dobrze prawi, popsute porównanie… Rozumiem porównywać nwm. 1050TI z 980Ti, ale to… to jest nieporozumienie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij