Trochę o Radeonach serii RX pod kątem opłacalności i przyszłościowości

/Trochę o Radeonach serii RX pod kątem opłacalności i przyszłościowości

Firma AMD w trakcie tegorocznych targów CES zaprezentowała szereg technologii, które jeszcze w pierwszym półroczu staną się kolejnymi milowymi krokami dla branży. To, co jednak jest ekscytującą wizją przyszłości może przyćmiewać aktualną ofertę, która również znacząco wpływa na rynek zapewniając coraz więcej zarówno aktualnym użytkownikom, jak i osobom dopiero planującym zakup. Modele Radeon serii RX pojawiając się na rynku w zeszłym m.in. znacząco obniżyły kosztowy próg wejścia dla systemów wirtualnej rzeczywistości oraz zapewniły zawodnikom i fanom eSportu produkty o szybszym czasie reakcji. Od tego czasu jednak ich możliwości wyraźnie się zwiększyły, a ceny ustabilizowały na poziomach bardziej atrakcyjnych niż wyjściowo pomimo niekorzystnych zjawisk na rynkach walutowych.

amd_polaris_0

Karty graficzne Radeon serii RX zostały zaprojektowane pod kątem najnowszych technologii, takich jak DirectX® 12 czy Vulkan™, które pozwalają grom nowej generacji znacznie lepiej wykorzystywać możliwości sprzętu oferując tym samym nowe możliwości i doznania. W 2016 roku ponad 15 tytułów otrzymało obsługę tych nowych API , a produkty z rodziny Polaris zapewniają w nich optymalną wydajność m.in. dzięki obsłudze asynchroniczności. Funkcja ta pozwala silnikom gier komputerowych znacznie bardziej efektywnie korzystać z zasobów układu graficznego poprzez równoczesne realizowanie zadań, jakie dotychczas wymagały oczekiwania na swoją kolej. Jest to rozwiązanie stosowane również we współczesnych konsolach do gier, które także są napędzane technologią Radeon.

Poza implementacją przełomowych technologii sprzętowych firma AMD kładzie też olbrzymi nacisk na rozwój oprogramowania, dzięki czemu karty graficzne Radeon otrzymują z czasem nową funkcjonalność i oferują coraz wyższą wydajność w grach. Zapowiedziana w zeszłym tygodniu technologia FreeSync 2 umożliwi niebawem rozgrywkę w trybie HDR bez wydłużonego czasu reakcji, jaki wiązał się z tym, gdy za mapowanie tonów odpowiadał wyświetlacz. Z kolei technologie Radeon ReLive oraz Radeon Chill, jakie wprowadzono do pakietu Radeon Software w grudniu, umożliwiły graczom tworzenie powtórek, nagrywanie i transmitowanie rozgrywki , a także inteligentne obniżanie poboru energii, temperatury oraz głośności układu chłodzenia w wielu popularnych grach.

Karty graficzne Radeon serii RX są dziś szeroko dostępne oferując optymalne możliwości w swojej klasie:

źródło: informacje prasowe AMD

By |2017-01-24T12:07:08+00:00Styczeń 24th, 2017|Newsy, Sprzęt|1 komentarz

1 komenarz

  1. stark2991 8 lutego 2017 w 17:59

    No to są opłacalne i przyszłościowe czy nie są? Chcę wymienić grafikę, skłaniam się delikatnie ku 480 8GB bo faktycznie zacna karta a 1060 droższy i ma mniej pamięci. Na Vegę chyba nie poczekam bo pewnie będą drogie. Co lepsze do i5 4570?

Zostaw komentarz