Udziały Nvidii i AMD na rynku desktopowych kart graficznych w trzecim kwartale 2016

Nvidia odnotowała niewielki wzrost udziałów z 70% do 70,9% głównie kosztem AMD, którego udziały skurczyły się z 29,9% do 29,1%.

Mimo, że sprzedaż desktopowych PC ciągle spada (7.1% spadek względem ubiegłego kwartału, 17.1% spadek względem Q3’15) to sytuacja na rynku kart graficznych wygląda nieco inaczej. Trzeci kwartał przyniósł 38,2% wzrost dostaw kart graficznych względem poprzedniego kwartału oraz 9,2% wzrost rok do roku (Q3’15 -> Q3’16). Niewątpliwie jest to zasługa w głównej mierze nowych kart Nvidia Pascal i AMD Polaris, które w przeciwieństwie do zeszłorocznych premier wprowadziły także powiew świeżości w średniej i niższej półce, gdzie wolumen sprzedaży jest największy.

Poniżej możemy obejrzeć jak wyglądał rozkład sprzedaży kart z podziałem na segmenty Mainstream, Performance i Enthusiast ($299+):

źródło: Jon Peddie Research

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij