Wartość BitCoina to już ponad 2000 USD

Narzekacie na dostępność kart z rodziny AMD Radeon RX 4xx/5xx? To bez wątpienia udany produkt dla graczy, ale jedną z przyczyn niedoborów jest dobra wydajność tego GPU w tzw. kopaniu kryptowalut, między innymi BitCoina. Ten ostatni ma ostatnio bardzo dobry czas, jeśli chodzi o wartość, przekroczyła ona już 2000 USD.

Jednakże nie zawsze było tak wesoło. Dla przypomnienia, w 2013 została przekroczona bariera 1000 USD, ale błyskawicznie nastąpił duży spadek wartości ze względu na kontrowersyjne sytuacje, głównie problemy z Mount Gox, czyli jedną z głównych giełd Bitcoin. Sytuacja kryptowaluty się ustabilizowała i jest na ścieżce regularnych wzrostów. Jeszcze w marcu wirtualna moneta wyceniana była na więcej niż uncja złota (czyli 1200 USD), tak więc obecna sytuacja tym bardziej robi wrażenie.Wartość wszystkich bitconów wynosi obecnie ponad 33 miliardy dolarów! Jest to wydarzenie historyczne. W nieodległej przyszłości może nastąpić rywalizacja z walutami narodowymi.

 

Konkurencyjne kryptowaluty również zanotowały niebagatelne wzrosty (nawet o 1000%). Ostatecznie po uwzględnieniu wartości giełd wszystkich kryptowalut (70 mld USD) Bitcoin stanowi nie 80% jak jeszcze niedawno, ale już tylko 47% całości. Spadek ten tłumaczono między innymi popularnością, co powodowało wolniejsze generowanie potwierdzeń transakcji. Bitcoin jest dalej królem kryptowalut, jednakże może czuć coraz mocniejszy oddech konkurencji na plecach.
Pamiętac należy, że bitcoin co prawda jest warty ponad 2 tysiące dolarów, jednak z racji tego że jest to coś niefizycznego, bez konkretnej stabilnej wartości i wycena może z dnia na dzień spaść do dużo niższego poziomu.

 

 

źródło: techspot/neowin

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij