Windows 10 – w najbliższym czasie pojawią się 2 ważne funkcje (wyłączenie automatycznych aktualizacji i Game Mode)

/Windows 10 – w najbliższym czasie pojawią się 2 ważne funkcje (wyłączenie automatycznych aktualizacji i Game Mode)

Windows 10 to dość kontrowersyjny system (aczkolwiek sam nie mam z nim żadnych problemów) i jedną z rzeczy, która nie podoba się użytkownikom są automatyczne aktualizacje.
To teoretyczne wygodne rozwiązanie, gdyż jesteśmy na bieżąco, ale zdarza się że nowa łatka powoduje nie spotykane wcześniej komplikacje.

Najnowsza kompilacja Windowsa 10 oznaczona jako build 14997 ma wprowadzoną opcję wstrzymania aktualizacji na 35 dni. To umożliwi poczekanie na opinie użytkowników dotyczące łatek.. Opcja powinna stać się dostępna „dla Kowalskiego” w marcu, gdy zostanie wprowadzony pakiet Creators Update.

update

Dodatkowo trwają prace nad Game Mode w Windows 10.

game_mode

W trybie tym uruchomiona gra ma uzyskiwać najwyższy priorytet sprzętowy, ponad inne działające programy (i system być może będzie zrzucał z pamięci operacyjnej dane innych aplikacji, jeśli będzie jej brakować dla uruchomionej gry). Nie wiadomo czy Game Mode pojawi się  w aktualizacji Creators Update.

źródło: mspoweruser.com

By |2016-12-30T00:20:30+00:00Grudzień 30th, 2016|Newsy, Oprogramowanie|2 komentarze

2 komentarze

  1. Krzych 30 grudnia 2016 w 22:58

    Dobre wieści, bo można czasem dostać wścieklizny od tych aktualizacji. Zdarza się tak, że zostawisz na chwilę kompa w bezczynności, wracasz, a tu instalowanie aktualizacji, oczywiście bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia. Nie mówiąc już o wadliwych łatkach. Jedyny mój problem z tym systemem to właśnie te aktualizacje bez ostrzeżenia i bez możliwości manualnego dostosowania, jak tego nie będzie to będzie spokój. Game Mode to zapewne ściema, taki GameBooster, przydatny tylko dla totalnego low-endu, a nawet tam zyski są nikłe. Albo jest wystarczająca moc w komputerze albo nie ma.

  2. G3orG3PL 31 grudnia 2016 w 00:16

    Tytuł troszkę myli bo to jest tylko 35 dni wstrzymane 🙂 Automatyczne aktualizacje wyłączyć można w edycji zaasad rup.

Zostaw komentarz