Windows Vista – wkrótce koniec wsparcia

Gigant z Redmont przypomina, że już 11 kwietnia definitywnie zakończy wsparcie osławionego systemu.

Windows Vista pojawił się na rynku w 2007 roku, 5 lat później – w 2012 zakończono wsparcie techniczne. Teraz, gdy mija dekada, Microsoft przestanie udostępniać jakichkolwiek aktualizacji, także tych związanych z bezpieczeństwem. Termin jest nieprzekraczalny, do tego, w przeciwieństwie do Windows XP, nie będzie oferowane dalsze płatne wsparcie dla klientów korporacyjnych.

Koniec wsparcia Visty zasmuci raczej niewielu – według NetMarketshare już dwa lata temu udział Visty na rynku wynosił poniżej 2%, a obecnie jest to zaledwie 0,78%.

Następny w kolejce jest Windows 7, którego wsparcie kończy się już w 2020. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ obecnie „Siódemka” nadal dzierży pozycję lidera z 48,41% udziałów, tym samym znacząco wyprzedzając „dziesiątkę” z udziałami na poziomie 25.19%. (Choć wśród graczy Windows 10 jest znacznie popularniejszy, bo wg. Steam posiada go 48,77% użytkowników, a Windows 7 36,81%.). Jak będzie wyglądać sytuacja w 2020? Co ostatecznie postanowi Microsoft gdyby Windows 7 nadal utrzymał mocną pozycję? Możemy tylko spekulować.

źródło: PCWorld

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij