Zdjęcia GTX 1060 wypłynęły do sieci!

/Zdjęcia GTX 1060 wypłynęły do sieci!

Dzisiaj około godziny 12.00 redakcja PurePC umieściła na swoim portalu zdjęcia GeForce GTX 1060, najprawdopodobniej głównego konkurenta RX 480. Niestety, już po upłynięciu kilkudziesięciu minut zostali oni zmuszeni do usunięcia ich ze swojego posta. Na szczęście w internecie nic nie ginie. MAMY JE!

Nie wiemy czy była to zaplanowana akcja Nvidii, która miała na celu zbudowanie zainteresowanie kartą i tym samym zagłuszenie premier wersji niereferencyjnych RX 480, ale wygląda na to, że zieloni jednak nie maczali w tym swoich palców….

Dobrze koniec bzdetów, czas na konkrety! Chociaż mamy fotki jednak nie możemy wam ich niestety udostępnić(za to źródło już tak). No cóż czasem tak bywa. Nie martwcie się jednak, jeśli naprawdę chcecie go zobaczyć to przeczytajcie wpis Colina: Pierwsza fotka GTX 1060 – szemrany marketing w przeddzień premiery konkurenta?

Od czego by tu zacząć… Karta różni się wyglądem od modeli, które poznaliśmy wraz z premierą „dużych” Pascali. W przeciwieństwie do referencyjnych wersji GTX-a 1070 i 1080 nie posiada tej ostro pogiętej metalowej (choć nie całkowicie zachowało się trochę metalowych części) osłony, a także przeźroczystej szybki przez którą widać było sam radiator. Dodatkowo nie będzie można tej karty łączyć w SLI. Powód? GPU po prostu nie posiada mostka SLI!  Wszystko zasilane będzie jedną wtyczką 6-pin, dokładnie tak samo jak w przypadku RX-a 480, oby obyło się bez problemów ze slotami PCI-Express. Kolejną ciekawostką jest bardzo krótkie PCB, pomimo całkiem sporej ogólnej długości karty. Wszystko za sprawą wypuszczonego poza PCB chłodzenia. Nie zapominajmy o wyjściach obrazowych, trzech DisplayPort i pojedynczych DVI oraz HDMI, cóż standardowa konfiguracja ostatnimi czasy.

Premiera karty została oficjalnie zapowiedziana na 7 lipca, prawdopodobnie tylko papierowa….

gtx 960

[su_highlight background=”#99dbff”]Źródło wccftech.net [/su_highlight]

 

By |2016-07-05T12:21:27+00:00Lipiec 4th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment