Logitech G, marka należąca do firmy Logitech poinformowała, że najbardziej funkcjonalny i realistyczny kontroler do gry Farming Simulator jest ponownie dostępny na polskim rynku. Zestaw Logitech G Heavy Equipment Bundle, znany wcześniej pod marką Saitek Farm Sim Controller, jest dostępny na stronie Logitech.com oraz w największych sklepach z elektroniką użytkową w nowej, niższej cenie.

„Symulatory zdobywają coraz większą popularność wśród graczy, także w Polsce. Widzimy w tych produktach bardzo duży potencjał pod kątem możliwości, które oferują użytkownikom. Urządzenia Saitek w naturalny sposób uzupełniły nasze portfolio, dzięki czemu możemy oferować polskim graczom akcesoria najwyższej jakości, do których wcześniej mieli utrudniony dostęp” – powiedział Krzysztof Ogrodnik, Gaming Business Development Manager CEE, Logitech.

Zestaw Logitech G Heavy Equipment Bundle zawiera wyspecjalizowane urządzenia do obsługi symulatorów farmy: kierownicę, pedały i boczny panel, które zapewniają realistyczną i wciągającą rozgrywkę.

Kieruj jak zawodowiec

Kierownica z kątem obrotu 900 stopni w obu kierunkach i piastą na sprężynach została zaprojektowana do obsługi wszystkich podstawowych funkcji maszyn rolniczych. Klakson i gałka do obracania kierownicy przypominają te z znane z kabin prawdziwych pojazdów. Ponadto koło kierownicy zostało wyposażone w dwa drążki analogowe z przyciskami do kierowania postaciami i sterowania kamerą. Obok każdego drążka znajdują się 4-pozycyjne przełączniki zapewniające osiem dodatkowych przycisków pod palcami, a z tyłu dwa kolejne w stylu spustu. Funkcję każdego przycisku można zaprogramować w grze.

Realistyczne wrażenia z jazdy

W zestawie użytkownik znajdzie dedykowany moduł pedałów, dzięki którym kierowanie pojazdem jest maksymalnie zbliżone do realnego. Ruch kątowy pedałów gazy i hamulca został przewidziany w zakresie 20 stopni, aby zapewnić maksymalną kontrolę nad zachowaniem maszyny w grze.

Rozbudowany panel sterujący

Panel sterujący, który również jest częścią zestawu, daje użytkownikowi pełną kontrolę nad każdym rodzajem maszyn ciężkich. Dzięki ponad 25 programowalnym przyciskom z możliwością modyfikacji gracz z łatwością przeprowadzi wycinkę drzew, pokieruje dźwigiem, piłami czy ciężarówką z przyczepą. Drążek ładowarki obsługuje pionową oś ruchu oraz obracanie, podczas gdy przełącznik trybów podwaja liczbę dostępnych poleceń, co zapewnia łącznie sześć osi sterowania. Dodatkowo użytkownik podczas gry może włączyć tempomat lub autopilota.

Wygoda użytkowania

Zestaw współpracuje na zasadzie „plug and play” z systemem Windows 7, 8.1 i 10 i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Logitech G Heavy Equipment Bundle jest kompatybilny wszystkimi popularnymi symulatorami farmy, a nawet z niektórymi innymi grami, takimi jak Euro Truck, Train Simulator i Eilte Dangerous.

Cena i dostępność

Zestaw Logitech G Heavy Equipment Bundle jest dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 999 zł. W zależności od sklepu ceny mogą się różnić. Więcej informacji na stronie Logitech.