POLECANE ZESTAWY KOMPUTEROWE

Wybór odpowiedniego zestawu komputerowego wcale nie musi być trudny. Z pomocą naszego poradnika na pewno znajdziesz taką jednostkę, która z powodzeniem będzie Ci służyła po zakupie. Poniżej znajdziesz listę z naszymi propozycjami PC’tów do biura, multimediów i gier. Jeżeli nadal trapią Cię wątpliwości, to nie kryj się z tym i załóż temat na forum w dziale Zestawy Komputerowe.

Żaden z poniższych zestawów nie zawiera napędu, który w obecnych czasach uważamy za zbędny, dlatego jeśli go potrzebujecie dodajcie go do odpowiedniej konfiguracji we własnym zakresie. Sprawa z systemem operacyjnym jest także z tych kontrowersyjnych z racji tego, że wiele osób kupuje go z wykorzystaniem źródeł akademickich.
Koszta zestawów mogą się wahać wraz ze spadkiem lub wzrostem cen podzespołów. Linki umieszczone na podstronach prowadzą do sklepu partnerskiego portalu TechLipton – x-kom.pl.

Jeżeli masz problem z zakupem karty graficznej, to zapraszamy Cię do odwiedzenia podpiętego wątku polecanych.

Masz uwagi odnośnie złożonych zestawów? Poinformuj nas o nich drogą mailową: admin@techlipton.pl

Zachęcamy do odwiedzin grupy Herbatniki Liptona oraz fanpage Liptona

 1. Grudzień nie przyniósł dużego przetasowania na rynku PC. Cały czas mamy do czynienia z pozytywnym trendem malejących cen nośników SSD i pamięci operacyjnej. Już dziś za 16GB kości o zegarze 3000 MHz zapłacisz jedyne 269 złotych. To dlatego ich zakup polecam już w komputerach od 1900 złotych.
 2. Na więcej zmian przyjdzie nam poczekać aż do premiery 10 generacji procesorów Intela i debiutu kolejnych kart graficznych AMD z układem Navi.
 1. Przed nami Święta, a o dziwo sprzęt nie drożeje, a wręcz przeciwnie staje się coraz tańszy. Przynajmniej jeśli porównamy ceny zestawów listopadowych z grudniowymi. W tym miesiącu nie doszło do żadnej rewolucji – premiery procesorów Threadripper i Cascade Lake-X nie mogły zmienić kształtu zestawienia ponieważ tak specjalistycznych jednostek nigdy nie ujrzycie w przedstawianej liście PC o iście uniwersalnym charakterze.
 2. Jedyną nowością w polecanych jest GeForce GTX 1650 SUPER. Odpowiedź NVIDIA na coraz tańsze Polarisy. Jej premiera jednak nie wywróciła do góry nogami hierarchii kart graficznych do 1000 złotych.
 1. W końcu zaczyna coś się dziać. Rynek komponentów od dawna nie był tak spokojny. Wiele zmieniła jednak premiera GeForce GTX 1660 SUPER całkowicie pozbawiająca sensu zakupu GTX 1660 Ti i stawiająca pod dużym znakiem zapytania wydatek 1000 złotych na podstawowy model 1660. Oczywiście nowy model zielonych musiał zostać uwzględniony w listopadowej aktualizacji.
 2. 8GB wersja RX 580 musiała ustąpić miejsca 4GB – dużo tańszej, a niespecjalnie odstającej pod względem osiągów. Dużo by powiedzieć, że model Asus Dual kosztujący 669 złotych trafił aż do czterech zestawów komputerowych w cenie od 2000 do 2800 złotych!

Za nami kolejny spokojny by nie powiedzieć senny miesiąc. Komponenty komputerowe trzymają się swojej ceny. Stabilizacja dotknęła pamięć flash, procesory, karty graficzne, a nawet płyty główne. W porównaniu z poprzednim miesiącem zestawienie zostało poddane delikatnej korekcie. Za taką należy uważać zastąpienie w dwóch komputerach referencyjnych wersji RX 5700 XT modelami autorskimi producentów.

 1. Stagnacja. To słowo dobrze opisujące obecną sytuację na rynku komponentów PC. Po lipcowych premierach nadszedł czas spokoju. Ceny pamięci i dysków zostały ustabilizowane. Procesory AMD wyprzedają się niczym ciepłe bułeczki w związku z tym nie ma co liczyć na ich super przeceny.
 2. Warto zauważyć, że w sprzedaży pojawiły się już wersje niereferencyjne RX 5700 i 5700 XT oraz płyty główne MSI z dopiskiem MAX. Ceny niereferentów są dalekie od ideału, dlatego nie zdecydowałem się ich umieszczać we wrześniowych polecanych. Przeciwieństwo stanowią mobasy MSI.
 1. Stało się to, czego wszyscy się obawiali. Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość o podwyżce ceny pamięci operacyjnej. Moduły podrożały już o przeszło 20% i nie zanosi się na to byśmy znów mogli kupować 16GB RAM z niezłym zegarem w cenie poniżej 300 złotych.
 2. W recenzji Ryzenów 3000 zaznaczałem, że w początkowej fazie sprzedaży ich dostępność może być mocno ograniczona. Tak też się dzieje, mimo że zamówienia są realizowane na bieżąco, to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na jednostkę Ryzen 5 3600, Ryzen 7 3700X czy 3800X sięga 14 dni. Niewiarygodnie wysoki popyt na konstrukcje 8 rdzeniowe wpłynął na ich ceny. Już teraz za Ryzena 7 3700X trzeba zapłacić ponad 1600 złotych.
 1. O MATEŃKO. Początek lipca wywrócił do góry nogami zestawienie polecanych komputerów. Wszystkie jednostki uległy większym lub mniejszym zmianom. Zaczęło się od wielkich promocji na Ryzeny serii 1000 i 2000. Następnie zostaliśmy (naprawdę!) zaskoczeni premierą RTX 2060 i 2070 Super. Apogeum nastąpiło 7 lipca, to właśnie w tym dniu poznaliśmy wydajność nowych Ryzenów serii 3000 i kart graficznych RX 5700.
 2. Szczególnym zmianom uległy zestawy kosztujące więcej niż 4000 złotych. To właśnie w nich mamy do czynienia z połączeniem Ryzena 5 3600 z RX 5700. Ryzen oferuje nieznacznie słabszy poziom osiągów w grach od i5-9600K, ale za to jest od niego tańszy o ponad 200 złotych i nie wymaga natychmiastowego zakupu coolera. Z kolei RX 5700 wygrywa rywalizację z RTX 2060 i jak równy z równym walczy o pierwsze miejsce na podium z edycją Super.
 3. Należy pamiętać, że referencyjne konstrukcje RX 5700 nie należą do cichych i chłodnych. 
 4. Warto uwzględnić, że w nowych zestawach komputerowych ująłem zakup dysków M.2 NVMe. Propozycja Patriota Viper wydaje się sensowna, nie tylko pod względem wydajności, ale także bardzo dobrej ceny na tle konkurencji.
 5. NA RAZIE! Nie decydujcie się na zakup komputera z RTX 2080. Lada dzień pojawi się wersja 2080 Super oferująca wyższą wydajność w podobnej cenie zakupu. To dlatego w zestawieniu brakuje PC powyżej kwoty 6500 złotych.
 1. Kolejny miesiąc upływa pod znakiem promocji Ryzenów pierwszej jak i drugiej generacji. AMD wyraźnie “robi miejsce” nowym konstrukcjom, których premiera rynkowa zapowiedziana jest na 7 lipca br. Czego możemy spodziewać się po Zenie 2 i jednostkach z numerem 3000? Keynote AMD dał wiele do myślenia. W teorii jednostki te będą w stanie rywalizować  w kwestii osiągów pojedynczego wątku z najlepszymi procesorami Intela. Czy tak się stanie? Pożyjemy, zobaczymy.
 2. Na rynku kart graficznych panuje wyjątkowy spokój. Niepowodzenie modelu GeForce GTX 1650 nie przeszkodziło NVIDIA w ugruntowaniu pozycji innych kart graficznych z serii GTX i RTX. W Polsce nadal panuje moda na zakupy wyjątkowo tanich RX. Na model 580 wyposażony w 4GB VRAM wydacie już tylko 699 złotych.
 3. Co dalej? CZEKAMY NA PREMIERY!
 1. Nie ukrywajmy prawdy, wszyscy czekamy na premierę nowych procesorów AMD. Ryzeny serii 3000 z pewnością wywrócą przyszłe zestawienia polecanych zestawów komputerowych, na razie jednak musimy bazować na tym co jest dostępne na rynku. Ryzen 1000 i 2000 są coraz tańsze, faktem jest to że 8 rdzeniowy i 16 wątkowy model 1700X kosztuje już tylko 799 złotych! To nie koniec czekających nas obniżek.
 2. Polecane zestawy na maj różnią się drobnymi szczegółami w porównaniu z konfiguracjami prezentowanymi Wam w zeszłym miesiącu. Spodziewałem się bardziej udanej premiery GeForce GTX 1650. Ta okazała się jedną wielką katastrofą i dalej cenie od 600 do ponad 800 złotych brylują Radeony serii 570 i 580.
 1. Za nami spokojny miesiąc. Premiera GeForce GTX 1660 nie wpłynęła w znaczący sposób na kwietniowe zestawienie konfiguracji PC. Karta w odsłonie Gigabyte Gaming trafiła do zestawu, który miesiąc wcześniej był kupowany z Radeon RX 580 w wariancie 8GB.
 2. Ceny pamięci RAM zaczynają się stabilizować. Na większe obniżki, szczególnie tańszych modułów niespecjalnie bym liczył.
 1. Wow! Nadchodzi kolejny dobry miesiąc w komponentach PC. Składa się na to kilka czynników. Promocje kart graficznych Polaris, przeceny pamięci operacyjnej czy premiery nowych układów graficznych NVIDIA. Oby tak dalej!
 2. Tak jak się spodziewałem, premiera GTX 1660 Ti nie wprowadziła wielu zmian w polecanych zestawach. Karta z powodzeniem zastąpiła RX 590 w komputerze za 3500 złotych, ale to byłoby na tyle, jeśli chodzi o jej pozycje w zestawieniu.
 3. Kto by pomyślał że w cenie 3000 złotych będzie można kupić komputer z 6 rdzeniowym i 12 wątkowym procesorem, 16GB RAM, 500GB SSD i całkiem wydajną kartą graficzną, jaką jest RX 580 w wariancie 8GB.
 1. Kiedy kupować komputer jak nie teraz? Zbieg kilku okoliczności spowodował, że w cenie 3500 złotych otrzymacie konfigurację wyposażoną w Ryzena 5 1600X, RX 580, 16GB RAM i 500GB SSD. Do niedawna było to nie do pomyślenia!
 2. W propozycjach z lutego nie mogłem pominąć wyjątkowo atrakcyjnie wycenianej pamięci operacyjnej o pojemności 16GB. Za zestaw 2x8GB od G.Skilla z zegarem 3000 MHz zapłacicie już tylko 469 złotych. Uwierzycie?
 3. W zestawach powyżej kwoty 4000 złotych sprawcą sporego zamieszania został RTX 2060. Model ten przyczynił się do całkowitego wycofania z polecanych GeForce GTX 1070, 1070 Ti i 1080.
 1. Styczeń otwieramy pozytywnymi informacjami. Dopłaty do Radeonów z serii RX 500 przyniosły dosyć nieoczekiwany, ponowny wzrost zainteresowania Polarisami. Co by nie mówić – stosunek cena/wydajność jest ich mocną stroną.
 2. Jeszcze przed Świętami zostaliśmy zaskoczeni promocjami GeForce GTX 1070. Czyżby Nvidia robiła miejsce nowej karcie z serii RTX? Pożyjemy, zobaczymy…
 3. W segmencie procesorów nie zaszły żadne większe zmiany. Nadal królują tu jednostki AMD.

Zestawy komputerowe

1. Standardowy zestaw biurowy, złożony z nowych części za kwotę 900 złotych. Listę części otwiera dwurdzeniowa jednostka firmy AMD wraz z 4 GB pamięci operacyjnej i Solid State Drive na interfejsie SATA.

 1. AMD Athlon 200GE 3.2GHz
 2. Gigabyte GA-A320M-H
 3. Crucial 4GB 2400MHz CL17
 4. Patriot 240GB 2,5” BURST SATA SSD
 5. SilentiumPC Elementum E2 350W 80 Plus
 6. Obudowa SilentiumPC Armis AR1

Cena zestawu: 890,00 PLN.

1. Najtańszy w zestawieniu zestaw komputerowy do gier. Oferowany Athlon 3000G okazuje się bezkonkurencyjnym procesorem w swojej klasie zawierającym iGPU. Dwurdzeniowa i czterowątkowa jednostka współpracuje z układem graficznym Vega 3. Kupujący dzięki takiemu duetowi może liczyć na zadowalający poziom wydajności w mało wymagających tytułach. Płyta MSI pozwoli Wam dodatkowo podkręcić tę jednostkę!

UWAGA! Uruchomienie Athlona 3000G na płycie głównej z chipsetami B350 i B450 jest możliwe pod warunkiem wcześniejszej aktualizacji jej biosu.

 1. AMD Athlon 3000G
 2. MSI B450M PRO-M2
 3. SilentiumPC Armis AR1
 4. SilentiumPC 450W Elementum E2 SI 85+

Cena zestawu: 1147,00 PLN.

Test Athlona 200GE

1. Cena Ryzena 3 1200 to spore zaskoczenie nawet dla największych sceptyków pierwszej generacji AMD Zen. Za ten czterordzeniowy procesor czerwonych przyjdzie Wam zapłacić niespełna 210 złotych. Do tej pory w tej kwocie mogliście liczyć wyłącznie na jednostki APU z zintegrowanym układem graficznym o niespecjalnie dużej mocy. Dziś obok Ryzena 3 1200 pojawia się układ dedykowany w postaci Radeona RX 560 – dużo, dużo wydajniejszy od rozwiązań APU. Nic lepszego, a tym bardziej wydajniejszego w tych pieniądzach nie otrzymacie.

 1. AMD Ryzen 3 1200
 2. MSI B450M PRO-M2
 3. ASUS Radeon RX 560 AREZ EVO OC 2GB GDDR5
 4. SilentiumPC Armis AR1
 5. SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus

Cena zestawu: 1585,00 PLN.

Osobom planującym przyszłą modernizację komputera polecamy już zawczasu wyposażyć się w mocniejszy zasilacz:

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

1. Kolejny zestaw otwiera procesor, który nie tak dawno kosztował blisko 400 złotych. To czterordzeniowa konstrukcja Ryzena 3 1200 wykazująca podatność na overclocking. Obok procesora umieściliśmy budżetową płytę główną Gigabyte, dwie kości pamięci operacyjnej o łącznej pojemności 8GB i kartę Asusa, Radeon RX 580 w której dyspozycji pozostaje 4GB VRAM.  Model ten wykazuje się najwyższą opłacalnością wśród wszystkich kart w cenie do 1000 złotych. Tak, Ryzen 3 – szczególnie pracujący na domyślnych ustawieniach będzie ograniczał możliwości Radeona, jednakże decydowanie się w tej cenie na GTX 1650 byłoby szalonym pomysłem, całkowicie nie przystającym do oferty AMD. Za zasilanie PC odpowiedzialna będzie jednostka SilentiumPC Vero L2 Bronze, a swoje dane przechowywać będziecie 480GB SSD od PNY. Całość zamknięta będzie w obudowie polskiej marki.

 1. AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz
 2. Gigabyte B450M DS3H
 3. Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
 4. PNY 480GB 2,5” SATA SSD
 5. SilentiumPC Armis AR1

Cena zestawu: 1963,00 PLN.

1. Komputery z procesorami AMD zostały przedzielone propozycją niebieskich. W zestawie za 2000 złotych znaleźliśmy miejsce dla czterordzeniowego procesora Intel Core i3-9100F. Listę komponentów uzupełnia budżetowa płyta główna na chipsecie H310 produkcji ASRocka, 16GB RAM DDR4 Team Groupa z zegarem 3000 MHz CL16. O wydajność w grach zawalczy 4GB wersja RX 580, a swoje dane będziecie przechowywać na 480GB SSD PNY.

Przed docelowym montażem komponentów PC pamiętaj o aktualizacji BIOSU płyty głównej do wersji 4.10.

 1. Intel i3-9100F 3.60GHz 6MB BOX
 2. ASRock H310CM-DVS
 3. Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
 4. PNY 480GB 2,5” SATA SSD
 5. SilentiumPC Signum SG1

Cena zestawu: 2056,00 PLN.

W budżecie od 1700 do 2000 złotych ciężko złożyć komputer wyznaczający się dobrym stosunkiem ceny do wydajności. Dopiero konfiguracja za ponad 2200 złotych spełni moje jak i Wasze oczekiwania. Komputer buduje 6 rdzeniowy i 12 wątkowy Ryzen 5 1600 z wysokim zegarem bazowym. Płytą pozostała propozycja MSI na chipsecie B450 w formacie mATX, z kolei pamięć operacyjna pochodzi od Team Group i są to dwa 8GB moduły Vulcan-Z z zegarem 3000 MHz. Ryzena sparowałem z RX 580 w wersji 4GB, a więc jedną z najlepszych propozycji AMD pod kątem opłacalności. Do tego dokładam 480GB PNY i komponenty marki SilentiumPC.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności komputera zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
 2. MSI B450M PRO-M2
 3. PNY 480GB 2,5” SATA SSD
 4. SilentiumPC Signum SG1 TG
 5. Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

Cena zestawu: 2283,00 PLN.

Dodatkowe 200 złotych przeznaczyliśmy na zakup ciekawszych modułów RAM i płyty głównej mogącej sprostać podkręcaniu Ryzen 5 1600. W zestawie za 2400 złotych można myśleć o 6 rdzeniowej i 12 wątkowej jednostce, która będzie pracowała wraz z Radeonem RX 580 w wariancie 4GB. To wszystko przy udziale 480GB SSD i 16GB pamięci Cruciala z zegarem 3000 MHz.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności komputera zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
 4. PNY 480GB 2,5” SATA SSD CS900

Cena zestawu: 2423,00 PLN.

1. Wariant za 2700 złotych przewiduje zakup komputera z Ryzenem 5 2600 w zestawieniu z nowością od NVIDIA – GTX 1650 SUPER. Zauważcie, że już w zestawie za taką cenę można myśleć o działaniu z 16GB pamięcią operacyjną!

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 2600
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
 4. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 2783,00 PLN.


2. Osobom niezainteresowanym podkręcaniem, szukającym wyłącznie jednostki do gier nastawionej na “tu i teraz” polecamy zakup zestawu z Intel Core i5-9400F. To nowość rynkowa, ciut wydajniejsza od i5-8400, ale nie dysponująca zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja Intelowska zapewni Wam w ogóle gier lepszy poziom osiągów od połączenia Ryzen 5 2600 z GTX 1650 SUPER. W tym największą różnicę zauważycie w grach najmocniej wykorzystujących procesor pod bibliotekami Microsoft DirectX 11. Należy jednak zdawać sobie sprawę z jej naturalnych ograniczeń w przyszłości, w tym braku szans na większą modernizacją.

 1. Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
 2. MSI B365M PRO-VDH
 3. SilentiumPC Signum SG1 TG
 4. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
 5. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 2770,00 PLN.

1. Procesor z liczbą 6 rdzeni i 12 wątków, płyta główna optymalna dla Ryzena 5 2600, mocna i do tego premierowa karta graficzna z segmentu mainstream, 512GB SSD, 16GB RAM. Do niedawna moglibyśmy tylko pomarzyć o takim zestawie w kwocie 3000 złotych. Dziś jest to już realna opcja! Prezentujemy Wam konfigurację z Ryzenem 5 2600 i GeForce GTX 1660 wspomaganą przez 16GB pamięć operacyjną z zegarem 3000 MHz.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 2600
 2. ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
 3. SilentiumPC Signum SG1 TG
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

Cena zestawu: 3003,00 PLN.


2. Osobom niezainteresowanym podkręcaniem, szukającym wyłącznie jednostki do gier nastawionej na “tu i teraz” polecamy zakup zestawu z Intel Core i5-9400F. To nowość rynkowa, ciut wydajniejsza od i5-8400, ale nie dysponująca zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja Intelowska zapewni Wam w ogóle gier lepszy poziom osiągów od połączenia Ryzen 5 2600 z GTX 1660. W tym największą różnicę zauważycie w grach najmocniej wykorzystujących procesor pod bibliotekami Microsoft DirectX 11. Należy jednak zdawać sobie sprawę z jej naturalnych ograniczeń w przyszłości i braku szans na większą modernizacją.

 1. Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
 2. MSI B365M PRO-VDH
 3. SilentiumPC Signum SG1 TG
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
 5. SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

Cena zestawu: 3043,00 PLN.

1. W zestawie za 3200 złotych dodatkową pulę pieniędzy przeznaczyliśmy na umieszczenie w zestawie wydajniejszej karty graficznej – GeForce GTX 1660 SUPER. Nowości która z powodzeniem wyparła z zestawów podobnie wycenionego 1660 Ti. Pozostała część komputera nie uległa większym zmianom.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 2600
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
 4. SilentiumPC Signum SG1 TG
 5. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

Cena zestawu: 3103,00 PLN.


2. Osobom niezainteresowanym podkręcaniem, szukającym wyłącznie jednostki do gier nastawionej na “tu i teraz” polecamy zakup zestawu z Intel Core i5-9400F. To nowość rynkowa, ciut wydajniejsza od i5-8400, ale nie dysponująca zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja Intelowska zapewni Wam w ogóle gier lepszy poziom osiągów od połączenia Ryzen 5 2600 z GTX 1660 SUPER. Należy zdawać sobie jednak sprawę z jej naturalnych ograniczeń w przyszłości i braku szans na większą modernizacją.

 1. Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
 2. MSI B365M PRO-VDH
 3. SilentiumPC Signum SG1 TG
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

Cena zestawu: 3243,00 PLN.

1. W zestawie za 3800 złotych spotykamy się RTX 2060, kolejne 500 złotych przeznaczyliśmy na zakup wyraźnie wydajniejszej karty graficznej od GTX 1660 SUPER. Pozostała część komputera nie uległa większym zmianom.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 5 2600
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. be quiet! Pure Base 500 Black
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
 5. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 3800,00 PLN.


2. Osobom niezainteresowanym podkręcaniem, szukającym wyłącznie jednostki do gier nastawionej na “tu i teraz” polecamy zakup zestawu z Intel Core i5-9400F. To nowość rynkowa, ciut wydajniejsza od i5-8400, ale nie dysponująca zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja Intelowska zapewni Wam w ogóle gier lepszy poziom osiągów od połączenia Ryzen 5 2600 z RTX 2060. Należy zdawać sobie jednak sprawę z jej naturalnych ograniczeń w przyszłości i braku szans na większą modernizacją.

 1. Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX
 2. MSI B365M PRO-VDH
 3. be quiet! Pure Base 500 Black
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
 5. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
 6. SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

Cena zestawu: 3718,00 PLN.

1. W zestawie za ponad 4000 złotych stawiamy na dużo wydajniejsze połączenie, które tworzy nowy 6 rdzeniowy i 12 wątkowy Ryzen 5 3600 oraz referencyjna odsłona Radeon RX 5700. Spora niespodzianka, czyż nie? Do tej pory w tej kwocie proponowałem słabszego Ryzena 5 2600 i RTX 2060, ale ostatnia premiera AMD wywróciła zestaw za 4000 złotych do góry nogami! W końcu mówimy o procesorze, który wnosi 15% poprawę osiągów względem starszej jednostki, dotychczas oferowanej w PC za 4000 złotych! Reszta komponentów pochodzi ze średniej półki cenowej z lekkim nacechowaniem ofert budżetowych, co raczej nikogo nie powinno dziwić, skoro naszym wyznacznikiem w tej konfiguracji była przede wszystkim wydajność.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora. 

 1. AMD Ryzen 5 3600
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. SilentiumPC Armis AR7
 4. SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
 5. SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
 6. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestaw: 4268,00 PLN

UWAGA:

 1. Konstrukcja referencyjna AMD RX 5700 nie należy do cichych. Pamiętaj o tym przed zakupem zestawu komputerowego. Cichsze wersje, niereferencyjne kosztują nawet 300 złotych więcej!

1. Czy Wy w to wierzycie? Zestaw za 4700 złotych tworzy Ryzen 5 3600, 16GB RAM i uwaga! RX 5700 w wersji XT konkurujący wydajnościowo z RTX 2070. Na ten moment to komputer oferujący najwyższą wydajność w tej cenie. Konfiguracja wsparta jest komponentami wysokiej jakości, choćby ciekawą obudową Phanteksa czy zasilaczem z certyfikatem 80 Plus Gold i konwerterem DC-DC.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora. 

 1. AMD Ryzen 5 3600
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
 4. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Cena zestaw: 4768,00 PLN

Z zestawu za niespełna 4600 złotych przenieśliśmy się do konfiguracji za ponad 5500 złotych. To kwestia dołożenia dołożenia blisko 550 złotych do 8 rdzeniowego i 16 wątkowego procesora – Ryzen 7 3700X. To zestaw do wszechstronnego użycia – w aplikacjach, grach w rozdzielczościach 1080p i 1440p, idealny do strumieniowania rozgrywki z użyciem sprzętowego enkodowania H.264. Specjalnie dla potrzeb Ryzen 7 3700X wyposażyłem go w płytę główną z rozbudowaną sekcją zasilania, 16GB RAM o zegarze 3600 MHz, czy szybki dysk na interfejsie PCI-E z obsługą protokołu NVMe.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. AMD Ryzen 7 3700X
 2. MSI B450-A PRO MAX
 3. Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital Black
 4. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
 5. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 5512,00 PLN.

Nie ma wątpliwości, że w tym zestawie to gry będą stanowiły priorytet jego użycia. Połączenie Intel Core i7-9700KF z RX 5700 XT gwarantuje znakomitą i przede wszystkim równą wydajność w rozdzielczości 1080p i 1440p na wysokich ustawieniach graficznych. O wysoką responsywność systemu zadba dysk ADATA na interfejsie M.2, a o niskie temperatury komponentów zawalczy duet SilentiumPC w odsłonie obudowy Armis AR7 TG oraz znanego chłodzenia Fortis 3.

W celu osiągnięcia optymalnej wydajności zalecamy podkręcanie procesora.

 1. Intel Core i7-9700KF
 2. Gigabyte Z390 GAMING X
 3. SilentiumPC Armis AR7 TG
 4. Seasonic Core GM 650W 80 Plus Gold
 5. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
 6. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 5900,00 PLN.

W zestawie za 7700 złotych zgodnie z Waszymi życzeniami pojawiła się najnowsza karta graficzna ze stajni zielonych. To GeForce RTX 2080 Super, następca zwykłej 2080-tki prezentujący się w formie szybszego o blisko 6% GPU. Pozostałe komponenty nie uległy zmianie i dalej jest to komputer napędzany 8 rdzeniowym procesorem Intel Core i7-9700K, 16GB pamięcią operacyjną, ale też dyskiem NVMe.

 1. Intel i7-9700K 3.6 GHz 12MB BOX
 2. Gigabyte Z390 GAMING X
 3. Corsair RMx 650W 80 Plus Gold
 4. Noctua NH-D15S 140mm
 5. ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

Cena zestawu: 7802,00 PLN.