Polecane Karty Graficzne

/Polecane Karty Graficzne
Polecane Karty Graficzne 2018-07-10T12:22:30+00:00

POLECANE KARTY GRAFICZNE

Karta graficzna w obecnych czasach to coś więcej niż podzespół odpowiedzialny tylko za wyświetlanie treści na ekranie monitora. W ostatnich latach stała się ona motorem napędowym dla gier komputerowych. To ona w duecie z procesorem odpowiedzialna jest za płynność trójwymiarowej grafiki pojawiającej się na wyświetlaczu. Polecane karty graficzne powstały z myślą o osobach, które stojąc przed wyborem podzespołu na lata nie wiedzą, czy ten spełni ich wymagania. My postaramy się Wam w tym pomóc!

Szukasz odpowiedniej dla siebie karty graficznej? Uważasz że polecane modele nie odpowiadają Twoim zastosowaniom? Masz wątpliwości? Zapraszamy na forum dyskusyjne do działu karty graficzne. Pomocnicy odpowiedzą na każde Twoje zapytanie.

Pamiętaj o dwóch podstawowych zasadach przy doborze karty graficznej.

  1. Karta graficzna to jeden z najbardziej zasobożernych w moc elementów zestawu komputerowego. Decydując się na modernizację PC o wydajniejszy model zawsze pamiętaj o sprawdzeniu, czy Twój zasilacz dostarcza odpowiednią moc do jego zasilenia. Radzimy unikać sytuacji, w której nową kartę graficzną zamierzacie umieszczać przy niemarkowym zasilaczu tj. zasilaczu z czarnej listy. Jeżeli nie masz pewności, czy Twój zasilacz obsłuży nową kartę graficzną – zapraszamy do działu forum dyskusyjnego.
  2. Działanie karty graficznej w komputerze wiąże się z tematyką bottleneck (wąskie gardło). Więcej o tym terminie dowiedziecie się z materiału filmowego umieszczonego na moreleTV.

Karty graficzne

MSI GT 1030 2GH OC 2GB

Najwydajniejsza karta graficzna w kwocie 300 złotych. Przewidziana głównie do działań multimedialnych i biurowych. Jej udział w grach powinien ograniczać się do tytułów e-sportowych lub AAA w niższej rozdzielczości niż 1920×1080 pikseli. Model MSI został wyposażony w pełni pasywne chłodzenie, które na karcie z tak niewielkim TDP spisuje się bez zastrzeżeń.

Plusy:
+ bardzo niska cena zakupu
+ niski pobór mocy
+ nie potrzebuje dodatkowego zasilania
+ w pełni pasywne chłodzenie
Minusy:
– wydajność w 1920×1080


MSI Radeon RX 550 AERO ITX OC 2GB

To z kolei najwydajniejszy model GPU AMD do 350 złotych. Nie zachwyca stosunkiem ceny do wydajności, bowiem w dużo wyższej kwocie zakupu od GeForce GT 1030 prezentuje bardzo zbliżone do niego osiągi. Może on jednak stanowić całkiem niezłą alternatywę wobec produktu zielonych z racji wsparcia technologii FreeSync, której wykorzystanie widzimy szczególnie w grach e-sportowych.

Plusy:
+ wsparcie FreeSync
+ nie potrzebuje dodatkowego zasilania
+ fabryczne OC
Minusy:
– stosunek cena/wydajność


Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB

To z kolei najwydajniejszy model GPU do 500 złotych. Zotac GeForce GTX 1050 Mini podobnie, jak model MSI z układem Polaris chłodzony jest niewielkim radiatorem i pojedynczym wentylatorem. Jego najsilniejszą stroną jest stosunek ceny do wydajności – karta już na starcie oferuje osiągi o średnio 50% wyższe od GT 1030.

Plusy:
+ niska cena zakupu
+ nie potrzebuje dodatkowego zasilania
+ atrakcyjna wydajność w 1920×1080
+ niski pobór mocy
+ 5 lat gwarancji
Minusy:
– przeciętna kultura pracy


Dla osób lubujących się w ciszy polecamy model Gigabyte GTX 1050 OC 2GB

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4GB

MSI GeForce GTX 1050 Ti OC w wersji Gaming to jeden z najtańszych modeli z układem GP107 dostępnych na rynku. Zapłacicie za tę kartę niecałe 700 złotych otrzymując z miejsca wydajność GTX 960 w edycji 4GB. Model MSI należy pochwalić za niezły układ chłodzenia oraz stosunkowo wysoką opłacalność względem bardziej „dopakowanych” wersji Asusa czy EVGA.

Plusy:
+ fabryczne przetaktowanie zegarów rdzenia
+ wydajny układ chłodzenia
+ niska cena zakupu (jak na 1050 Ti w wersji Premium)
+ wygląd osłony chłodzenia
+ świetna kultura pracy
Minusy:
+ brak backplate


Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5

GeForce GTX 1060 w edycji 3GB to kolejna karta z układem NVIDIA, którą polecamy w naszym zestawieniu. Jest to GPU wyróżniające się świetnymi parametrami energetycznymi, a sam model oferowany jest w wersjach niereferencyjnych w cenie od 850 do ponad 1000 złotych. Polecamy wybór Gigabyte G1 Gaming, która nie należy może do kart z najcichszym układem chłodzenia, ale pod względem ceny nie ma sobie równych. Pytanie jakie należy sobie zadać brzmi następująco: kiedy 3GB pamięć GDDR5 zacznie ograniczać tę kartę? Czy stanie się to za kilka miesięcy, czy może za kilka lat?

Plusy:
+ efektywność energetyczna
+ stosunek cena/wydajność (w tym momencie)
+ spore możliwości OC
+ fabryczne OC
Minusy:
– tylko 3GB pamięci GDDR5
– tylko poprawna kultura pracy

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB

AMD Radeon RX 580 w wersji 8GB, to bliski rywal GTX 1060 wyposażonego w 6GB pamięć VRAM. Przez zawirowania na rynku kryptowalut był on przez długi czas niedostępny dla klientów sklepów komputerowych. Dopiero na przełomie III i IV kwartału 2017 roku modele te zaczęły częściej pojawiać się na półkach sklepowych, wreszcie w przystępnej cenie zakupu. Polecany model Sapphire otrzymał przemodelowany układ chłodzenia względem RX 480 spod znaku Nitro. Tworzą go dwa 95 milimetrowe wentylatory i układ czterech 8 i 6 milimetrowych ciepłowodów. Karta otrzymała także nowy układ zasilania w konfiguracji 8+6-pin.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API Vulkan/DirectX 12
+ świetny design
+ cicha praca układu chłodzenia
Minusy:
– wydajność na tle GTX 1060 6GB w DirectX 11
– stosunek cena/wydajność
– tylko 2 lata gwarancji


Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB

6GB edycja GTX 1060 od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęściej kupowanych kart graficznych w cenie do 1500 złotych. Nie cieszyła się ona tak dużym zainteresowaniem „górników”, przez co raczej bez większych strat wyszła z okresu boomu kryptowalutowego. Doceniana za wysoką wydajność w API DirectX 11, za świetne parametry energetyczne i przystępną cenę zakupu. Model Palita wpisuje się w tę charakterystyką dopełniając ją niezłą kulturą pracy zainstalowanego układu chłodzeniu i całkiem ciekawym designem.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API DirectX 11
+ mogący się podobać design
+ przystępna kwota zakupu
Minusy:
– czasem musi uznać wyższość RX 580 8GB
– brak fabrycznego OC


Dla osób szukających wersji fabrycznie podkręconej polecamy model Palit Super JetStream

Dla osób lubujących się w ciszy polecamy model Gigabyte AORUS Xtreme

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB

Po premierze GeForce GTX 1070 Ti spora część osób zacierała ręce na myśl o nadchodzących obniżkach GTX 1070. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, a modele niereferencyjne dotychczas najlepszej karty do 2000 złotych zaczęły być coraz droższe! Stąd w naszym zestawieniu brakuje jakiegokolwiek modelu GTX 1070. Uważamy, że zasadna jest dopłata 100 lub 200 złotych do wersji z dopiskiem Ti, dzięki czemu zyskamy około 10% do osiągów GPU. Na razie najopłacalniejszym wariantem wydaje się być Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti z dopiskiem Gaming, który oferuje przystępną kulturę pracy, fabryczne OC i przede wszystkim zadowalający stosunek ceny do wydajności.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ stosunek cena/wydajność
+ ciekawy design
Minusy:
– tylko poprawna kultura pracy

 

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix 8GB

guzikceneo

Osoby dla których dopłata kolejnych 200 złotych nie będzie przeszkodą powinny swój wzrok skierować na szeroką ofertę modeli GTX 1080, które gwarantują jeszcze wyższą wydajność od GTX 1070 Ti. Oczywiście, dopłacać można w nieskończoność, ale pewne jest to że 1080-tka w obecnej chwili wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do wydajności spośród wszystkich kart w okolicach 2000 złotych. Polecany model Gainwarda oferuje niezły system chłodzenia, funkcje DualBIOS czy półpasywny system coolingu.

Plusy:
+ dobry stosunek cena/wydajność
+ wydajne chłodzenie
+ solidna konstrukcja (w tym backplate)
+ DualBIOS
Minusy:
– tylko 2 lata gwarancji


Dla osób szukających wersji fabrycznie podkręconej polecamy model Gigabyte GTX 1080 Aorus

Asus GeForce GTX 1080 Ti Strix Gaming

guzikceneo

Dla nas? Obok XTR AORUS najlepsza odsłona GTX 1080 Ti na rynku. Świetnej klasy komponenty, wyjątkowo cichy układ chłodzenia, jak na kartę o takiej specyfice i przystępna cena. Dodajmy do tego obecność fabrycznego przetaktowania zegarów i mamy obraz modelu, który z ręką na sercu możemy polecać każdej osobie, która w danej chwili ma zamiar przeznaczyć na zakup takiego komponentu ponad 3 tysiące złotych.

Plusy:
+ bardzo wydajne chłodzenie
+ solidna konstrukcja (w tym backplate)
+ świetna kultura pracy
+ niezły potencjał w OC
Minusy:
– opłacalność na tle najtańszych modeli