Polecane Karty Graficzne

/Polecane Karty Graficzne
Polecane Karty Graficzne2019-01-29T12:56:55+01:00

POLECANE KARTY GRAFICZNE

Karta graficzna w obecnych czasach to coś więcej niż podzespół odpowiedzialny tylko za wyświetlanie treści na ekranie monitora. W ostatnich latach stała się ona motorem napędowym dla gier komputerowych. To ona w duecie z procesorem odpowiedzialna jest za płynność trójwymiarowej grafiki pojawiającej się na wyświetlaczu. Polecane karty graficzne powstały z myślą o osobach, które stojąc przed wyborem podzespołu na lata nie wiedzą, czy ten spełni ich wymagania. My postaramy się Wam w tym pomóc!

Szukasz odpowiedniej dla siebie karty graficznej? Uważasz że polecane modele nie odpowiadają Twoim zastosowaniom? Masz wątpliwości? Zapraszamy na forum dyskusyjne do działu karty graficzne. Pomocnicy odpowiedzą na każde Twoje zapytanie.

Pamiętaj o dwóch podstawowych zasadach przy doborze karty graficznej.

  1. Karta graficzna to jeden z najbardziej zasobożernych w moc elementów zestawu komputerowego. Decydując się na modernizację PC o wydajniejszy model zawsze pamiętaj o sprawdzeniu, czy Twój zasilacz dostarcza odpowiednią moc do jego zasilenia. Radzimy unikać sytuacji, w której nową kartę graficzną zamierzacie umieszczać przy niemarkowym zasilaczu tj. zasilaczu z czarnej listy. Jeżeli nie masz pewności, czy Twój zasilacz obsłuży nową kartę graficzną – zapraszamy do działu forum dyskusyjnego.
  2. Działanie karty graficznej w komputerze wiąże się z tematyką bottleneck (wąskie gardło). Zakup drogiej, a tym samym wydajnej karty graficznej może okazać się całkowicie nieopłacalny jeśli sparujecie ją ze zbyt słabym procesorem.

Karty graficzne

Zotac GeForce GT 1030 Zone Edition

Najwydajniejsza karta graficzna w kwocie 350 złotych. Przewidziana głównie do działań multimedialnych i biurowych. Jej udział w grach powinien ograniczać się do tytułów e-sportowych lub AAA w niższej rozdzielczości niż 1920×1080 pikseli. Model Zotaca został wyposażony w pełni pasywne chłodzenie, które na karcie z tak niewielkim TDP spisuje się bez zastrzeżeń.

Wskazane jest unikanie wersji GT 1030 z pamięcią GDDR4

Plusy:
+ bardzo niska cena zakupu
+ niski pobór mocy
+ nie potrzebuje dodatkowego zasilania
+ w pełni pasywne chłodzenie
Minusy:
– wydajność w 1920×1080


Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB

To z kolei najwydajniejszy model GPU do 600 złotych. Zotac GeForce GTX 1050 Mini podobnie, jak model MSI z układem Polaris chłodzony jest niewielkim radiatorem i pojedynczym wentylatorem. Jego najsilniejszą stroną jest stosunek ceny do wydajności – karta już na starcie oferuje osiągi o średnio 50% wyższe od GT 1030.

Plusy:
+ niska cena zakupu
+ nie potrzebuje dodatkowego zasilania
+ atrakcyjna wydajność w 1920×1080
+ niski pobór mocy
+ 5 lat gwarancji
Minusy:
– przeciętna kultura pracy


Dla osób lubujących się w ciszy polecamy model Gigabyte GTX 1050 OC 2GB

Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5

MSI GeForce GTX 1050 Ti OC w wersji Gaming to jeden z najtańszych modeli z układem GP107 dostępnych na rynku. Zapłacicie za tę kartę niecałe 730 złotych otrzymując z miejsca wydajność GTX 960 w edycji 4GB. Model Palita należy pochwalić za stosunkowo wysoką opłacalność względem bardziej „dopakowanych” wersji Asusa, MSI czy Gigabyte.

Plusy:
+ niska cena zakupu (jak na 1050 Ti)
+ kompaktowe rozmiary
+ przyzwoita kultura pracy
Minusy:
– niezbyt rozbudowany cooler
– budżetowy wygląd


MSI Radeon RX 570 Armor OC 8GB

Ależ to jest dobre! 869 złotych za 8GB wersję RX 570. Co prawda to tylko model w edycji Armor, nie zmienia to jednak faktu że opłacalność tej karty jest po prostu mistrzowska. RX 570 w większości tytułów spisze się lepiej od 3GB edycji GTX 1060, na dodatek nikt z Was nie będzie musiał się martwić o pamięć VRAM, której Polarisom na pewno nie brakuje. Szkoda tylko, że dalej połączenie procesora AMD z Radeonem przynosi tak różne skutki w grach AAA.

Plusy:
+ promocyjna cena zakupu
+ wysoka wydajność w swoim segmencie cenowym
+ 8GB pamięć GDDR5
+ fabryczne OC
Minusy:
– nie liczcie na wysoką kulturę pracy systemu chłodzenia
– brak undervoltingu może skutkować spadkiem zegarów rdzenia


MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX OC 3GB GDDR5

GeForce GTX 1060 w edycji 3GB to kolejna karta z układem NVIDIA, którą polecamy w naszym zestawieniu. Jest to GPU wyróżniające się świetnymi parametrami energetycznymi, a sam model oferowany jest w wersjach niereferencyjnych w cenie od 850 do ponad 1000 złotych. Polecamy wybór MSI Aero ITX, która nie należy może do kart z najcichszym układem chłodzenia, ale pod względem ceny nie ma sobie równych. Pytanie jakie należy sobie zadać brzmi następująco:kiedy 3GB pamięć GDDR5 zacznie ograniczać tę kartę? Czy stanie się to za kilka miesięcy, czy może za kilka lat?

Plusy:
+ efektywność energetyczna
+ stosunek cena/wydajność (w tym momencie)
+ spore możliwości OC
+ fabryczne OC
+ kompaktowe rozmiary
Minusy:
– tylko 3GB pamięci GDDR5
– tylko poprawna kultura pracy

XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition OC+ 8GB

AMD Radeon RX 580 w wersji 8GB, to bliski rywal GTX 1060 wyposażonego w 6GB pamięć VRAM. Przez zawirowania na rynku kryptowalut był on przez długi czas niedostępny dla klientów sklepów komputerowych. Dopiero na przełomie III i IV kwartału 2017 roku modele te zaczęły częściej pojawiać się na półkach sklepowych, wreszcie w przystępnej cenie zakupu. Polecany model XFX został fabrycznie przetaktowany, a jego system chłodzenia wydaje się być odpowiednio rozbudowany by móc poradzić sobie ze schłodzeniem układu Polaris 10.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API Vulkan/DirectX 12
+ niezły design
Minusy:
– wydajność na tle GTX 1060 6GB w DirectX 11
– stosunek cena/wydajność
– kultura pracy układu chłodzenia


Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5

6GB edycja GTX 1060 od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęściej kupowanych kart graficznych w cenie do 1500 złotych. Nie cieszyła się ona tak dużym zainteresowaniem „górników”, przez co raczej bez większych strat wyszła z okresu boomu kryptowalutowego. Doceniana za wysoką wydajność w API DirectX 11, za świetne parametry energetyczne i przystępną cenę zakupu. Model Gigabyte wpisuje się w tę charakterystykę dopełniając ją niezłą kulturą pracy zainstalowanego układu chłodzeniu.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API DirectX 11
+ mogący się podobać design
+ wysoka opłacalność zakupu
Minusy:
– czasem musi uznać wyższość RX 580 8GB
– głośny system chłodzenia po OC


Dla osób szukających wersji fabrycznie podkręconej polecamy model Palit Super JetStream

Dla osób lubujących się w ciszy polecamy model MSI GeForce GTX 1060 Gaming X

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB

Po premierze GeForce GTX 1070 Ti spora część osób zacierała ręce na myśl o nadchodzących obniżkach GTX 1070. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, a modele niereferencyjne dotychczas najlepszej karty do 2000 złotych zaczęły być coraz droższe! Stąd w naszym zestawieniu brakuje jakiegokolwiek modelu GTX 1070. Uważamy, że zasadna jest dopłata 100 lub 200 złotych do wersji z dopiskiem Ti, dzięki czemu zyskamy około 10% do osiągów GPU. Na razie najbardziej opłacalnym wariantem wydaje się być Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti z dopiskiem Gaming, który oferuje przystępną kulturę pracy, fabryczne OC i przede wszystkim zadowalający stosunek ceny do wydajności.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ stosunek cena/wydajność
+ ciekawy design
Minusy:
– tylko poprawna kultura pracy

 

MSI GeForce RTX 2070 Armor 8GB GDDR6

guzikceneo

Nowość rynkowa. Karta, która przynajmniej z punktu widzenia ceny wydaje się być następcą rynkowym GeForce GTX 1080. Wyposażona w charakterystyczne dla Turinga jednostki RT i Tensor prezentuje wydajność nieznacznie wyższą od swojego poprzednia. Tym co szokuje w RTX 2070 jest ich rozstrzał cenowy. W sugerowanej kwocie zakupu otrzymamy jedynie najuboższe wersje kart. Rodzynkiem wśród nich wydaje się być polecany Armor z przystępnym układem chłodzenia i wysokim potencjałem w podkręcaniu.

Plusy:
+ dobry stosunek cena/wydajność
+ wydajne chłodzenie
+ solidna konstrukcja (w tym backplate)
Minusy:
– ograniczona dostępność

MSI GeForce RTX 2080 Ventus 8GB GDDR6

guzikceneo

Najtańszy RTX 2080 na rynku. Model Ventus od MSI z wyjątkowo rozbudowanym układem chłodzenia wydaje się być łakomym kąskiem dla osób szukających Turinga z segmentu premium. Według przeprowadzonych przez nas testów, Ventus zachowuje wysoką kulturę pracę przy akceptowalnych temperaturach układu graficznego.

Plusy:
+ wydajne chłodzenie
+ solidna konstrukcja (w tym backplate)
+ dobra kultura pracy
+ opłacalność na tle droższych modeli
Minusy:
– brak RGB 🙂